Ostatki na Piotrkowskiej to kilkadziesiąt imprez klubowych, ponad 30 punktów na pączkowej mapie oraz wielka impreza w pasażu Schillera, którą Łódzkie Centrum Wydarzeń organizuje 23 lutego, w ostatnią niedzielę karnawału. Rozpocznie ją huczna parada, która tego dnia o godz. 12.00 wyruszy z korowodem tancerzy i przebierańców z placu Wolności.

Warto przyjść w stroju lub masce, bo wówczas otrzymujemy bilet do kina lub inną z setki nagród. Do zabawy w paradzie zapraszamy zarówno dorosłych, jak i dzieci!

W paradzie wezmą udział także instruktorzy i kursanci łódzkich szkół tańca oraz szczudlarze, a pochodowi przewodzić będzie ozdobiony karnawałowo trambus, który tego dnia stanie się również dj-ką. Z pojazdu rozbrzmiewać będzie muzyka taneczna przygotowana przez DJ Lizarda. Każda przebrana osoba otrzyma bilet do kina, a najwspanialsze stroje uhonorowane zostaną zaproszeniami na bilard, kręgle czy pizzę. Na dzieci czekają zaś wejściówki do sali zabaw, a także ręcznie robione maski i kapelusze. Konkursy i animacje z nagrodami przewidziane są podczas finału, który będzie miał miejsce w pasażu Schillera po zakończeniu pochodu, czyli około godz. 13.00. Wtedy też amatorzy tańca i dobrej zabawy będą mieli okazję nauczyć się tanecznych kroków w różnych stylach: od tańca w parze, przez techniki uliczne po efektowne style pokazowe, przydatne na imprezach tanecznych, bo szkoły tańca przygotowują liczne animacje i mini lekcje. Na uczestników zabawy czekają vouchery na lekcję tańca.

Na początku zabawy odbędzie się też konkurs dla łakomczuchów. O tytuł Największego Pączkożercy będzie się ubiegać dziesięciu śmiałków, których zadaniem będzie jak najszybciej zjeść na oczach widzów 5 pączków. Z pozoru łatwe zadanie będzie wykonywane pod presją czasu, ale najlepszy zawodnik otrzyma puchar i podwójne zaproszenie na sutą kolację w nowo otwartym lokalu „Żebra”. Dla dzieciaków przewidziane są animacje taneczne i konkursy. Niezwykłą atrakcją będą też ręczenie robione, unikatowe maski, nakryciami głowy i peleryny, przygotowane przez jedyną taką pracownię w Łodzi. W pasażu Schillera będzie można je przymierzyć, wypożyczyć lub kupić, a także zapytać samego rzemieślnika, jak powstają jedyne w swoim rodzaju maski z masy papierowej, kapelusze czy sztuczne nosy.

Karnawałowa Parada na Piotrkowskiej

Data: 23 lutego Godzina: 12-15.00

Start: Pl. Wolności, g. 12.00 – parada za trambusem na czele, muzyka DJ-a na żywo, szczudlarze i tancerze, przebierańcy

Finał: Pasaż Schillera, godz. 13-15.00 – impreza taneczna w pasażu Schillera:

konkurs na najlepsze przebranie

-pokazy i animacje taneczne z konkursami

-konkurs Pączek Challenge

-karnawałowa muzyka Dj-a

-punkt z maskami, kapeluszami i pelerynami