TRANSATLANTYK FESTIVAL, 14-21 lipca

Organizator: Fundacja Transatlantyk Festival, Łódzkie Centrum Wydarzeń

Więcej >

 

Transatlantyk Festival, wielkie święto kina, które drugi rok z rzędu ożywi Łódź, rozpocznie się 14 lipca i potrwa do 21 lipca.

W programie znajdziemy najlepsze filmy z całego świata, najciekawsze premiery najważniejszych międzynarodowych festiwali, budzące emocje filmy sezonu oraz starannie wyselekcjonowaną klasykę. Bogaty program filmowy zostanie uzupełniony o prezentację zaskakujących debiutów znanych i cenionych reżyserów.

15-letnim doświadczeniem, zdobytym podczas pracy przy MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, podzieli się Joanna Łapińska, która została dyrektor programową Transatlantyk Festivalu.

Wśród wydarzeń Transatlantyku nie zabraknie znanych i lubianych przez łodzian inicjatyw: Kina Kulinarnego oraz Kina Łóżkowego.

Nad programem Kina Kulinarnego od pierwszej odsłony sekcji czuwa Thomas Struck, wieloletni kurator cyklu Berlinale, a szefami kuchni byli do tej pory m.in. Wojciech Modest Amaro, Martin Gimenez Castro, Aleksander Baron, Witek Iwański. Prezentowane dokumenty i fabuły poruszają ważne tematy dotyczące kultury jedzenia, a integralną częścią każdego seansu filmowego jest uroczysta kolacja, przygotowana przez najlepszych szefów kuchni.

Łóżkoteka to wyjątkowy projekt filmowo-edukacyjny, który trafił na listę najpiękniejszych kin plenerowych wg Buzfeed.com oraz 21 najlepszych kin plenerowych na świecie wg portalu American Express Essentials. 50 łóżek, z których każde wyposażone jest w projektor, stanie w centrum Łodzi, a prezentowane filmy to najgłośniejsze propozycje sezonu 2016/2017, które będzie można obejrzeć w niezwykłej przestrzeni.

Program wydarzeń muzycznych VII edycji Transatlantyk Festivalu jest przygotowywany przez światowej sławy kompozytora oraz Twórcę i Dyrektora festiwalu, Jana A.P. Kaczmarka. Transatlantyk Festival w Łodzi to fenomenalni goście muzyczni oraz unikatowe konkursy kompozytorskie, od lat będące muzyczną wizytówką festiwalu. Zaprezentowane zostanie szerokie spektrum współczesnej muzyki filmowej – polskiej i światowej.

Nowością tegorocznej edycji będą otwarte koncerty. Podczas Transatlantyk Festivalu pojawią się zespoły, które odzwierciedlają najważniejsze zjawiska polskiej sceny muzycznej. Szczegółowy repertuar wkrótce.

Social media

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment