Songwriter Łódź Festiwal wraca z nową energią. Festiwal już na dobre zagościł w kalendarzu łódzkich wydarzeń muzycznych oraz w sercach publiczności, która co tydzień licznie pojawia się na koncertach.

W tym roku Songwriter Łódź Festiwal stawia na młodych, zdolnych muzyków, którzy piszą własne piosenki i są szansą na odświeżenie polskiego rynku muzycznego. Nie zabraknie też znanych artystów, którzy tworzą nowe projekty i często ich występy na Songwriter Łódź Festiwal będą koncertami premierowymi.

 

KONCERT OTWARCIA 28.04.2018

Koncert otwarcia Songwriter Łódź Festiwal odbędzie się 28.04.2018  r. o godzinie 20:00 na skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i 6 Sierpnia. W koncercie wystąpi dwóch artystów Anglik Kev Fox, którego polska publiczność zna z duetu z polskim producentem muzycznym Smolikiem oraz Rob Moir z Kanady, który pięknie czaruje dźwiękiem podczas swoich występów.

KEV FOX [ UK ]

KEV FOX to songwriter, gitarzysta i wokalista pochodzący z UK, od kilku lat mieszkający w Polsce. Album SMOLIK//KEV FOX, który wspólnie stworzył z producentem i multiinstrumentalistą Andrzejem Smolikiem sprzedał się w platynowym nakładzie i został wyróżniony m.in. Fryderykiem 2016 za najlepszy album roku.

 

Rob Moir [ Kanada ]

Rob Moir śpiewa romantyczne piosenki mając punkowo-folkowo-rockowe serce – ocenia magazyn „Rolling Stone”. Jest coś na rzeczy. Pochodzący z Kanady muzyk spędził ostatnie dwa lata w nieustającej trasie promując swój nowy album „Adventure Handbook”. Grał w swoim kraju, ale też w USA i kilku krajach Europy. To muzyka dla tych, którzy lubują się w twórczości artystów takich jak Bruce Springsteen, The Replacements, Frank Turner czy Jeff Tweedy. Utwory Kanadyjczyka bywają smutne, wzruszające i pełne humoru. Rob Moir po pierwszy odwiedzi Polskę! Warto Go sprawdzić na koncertach!

Social media