6 września, godz. 20 | Piotrkowska Kameralnie (pasaż Rubinsteina)

Organizator: Łódzkie Centrum Wydarzeń

Grohman Orchestra od momentu powstania przyciąga na swoje koncerty tłumy melomanów.  W rok od wspólnej realizacji Orkiestry i Łódzkiego Centrum Wydarzeń, gdzie na ul. Piotrkowskiej można było zadyrygować zespołem, chcemy znowu wyjść do Państwa na ulicę.

Piotrkowska kameralnie – dodatek specjalny

Grohman Orchestra – klasyka polskiej rozrywki premiera płyty CD

We wszystkie środy lipca i sierpnia na Piotrkowskiej w Pasażu Rubinsteina rozbrzmiewała muzyka kameralna. Szeroka wachlarz gatunków i rodzajów prezentacji artystycznych zakończył z przytupem Big Band Fabryka Wełny.

W najbliższą środę 6 września o godzinie 20, zagra Grohman Orchestra, promując swój właśnie wydany krążek z polskimi hitami.

GROHMAN ORCHESTRA to 13 indywidualności muzycznych. Zespół tworzą instrumentaliści Filharmonii Łódzkiej.

Orkiestrze patronuje Henryk Grohman, łódzki fabrykant, koneser sztuki, mecenas artystów, właściciel skrzypiec Stradivariusa z 1719 roku i jednej                    z najbogatszych kolekcji obrazów, grafik oraz instrumentów przełomu XIX i XX wieku.

Orkiestrę prowadzi stojący skrzypek-dyrygent i jej założyciel Tomasz Gołębiewski, I Koncertmistrz Filharmonii Łódzkiej, producent, menedżer kultury, organizator Festiwali Geyer Music Factory i Manu Summer Jazz Sundays.

Flagowym projektem GO jest Klasyka polskiej rozrywki – najsłynniejsze melodie, które na nowo zaaranżował Mistrz Krzysztof Herdzin.

To największe hity gwiazd polskiej estrady: Marka Grechuty, Maryli Rodowicz, Czesława Niemena, Maanamu, Lombardu, Mieczysława Fogga, Skaldów, Urszuli, Dżemu, w których wplecione są nuty kompozytorów i wirtuozów epoki baroku, klasycyzmu i romantyzmu.

Social media