13 lipca, godz. 21.30 | Kino Trotuar na Piotrkowskiej (6 Sierpnia/Zielona)

W wakacyjne czwartki po zmroku odbywać się będą pokazy filmowe pod gwiazdami na ulicy Piotrkowskiej. W programie atrakcyjne tytuły – obrazy polskie i europejskie, m.in. kultowe komedie Juliusza Machulskiego, czechosłowackie Postrzyżyny i francuski hit ostatnich lat „Nietykalni”. Cykl otworzy projekcja nakręconego w Łodzi „Kingsajzu” w dn. 6.07 ok. godz. 21. Przy tej okazji będzie można też zobaczyć oryginalne rekwizyty z filmu, takie jak gigantyczny niebieski czajnik z kolekcji Muzeum Kinematografii w Łodzi. Na zakończenie zaprezentujemy niemy film „Lokator” w reżyserii Alfreda Hitchcocka, do którego improwizację muzyczną na żywo stworzy zespół The Washing Mashine.

Seanse filmów pełnometrażowych poprzedzimy prelekcjami tematycznymi i konkursami dla widzów oraz pokazami krótkich metraży i etiud, zrealizowanych w Łodzi, w Wytwórni Filmów Oświatowych i Szkole Filmowej.

Filmy będą wyświetlane na jednym z największych ekranów plenerowych w Polsce, o powierzchni niemal 100 m2. Na widzów będzie czekało 200 krzeseł.

Sami swoi (1967), Polska; 78′

reżyseria: Sylwester Chęciński

scenariusz: Andrzej Mularczyk

zdjęcia: Jerzy Matyjaszkiewicz

muzyka: Wojciech Kilar

obsada: Władysław Hańcza, Władysław Kowalski, Zdzisław Karczewski, Ilona Kuśmierska

Jedna z najzabawniejszych polskich komedii obyczajowych, film uwielbiany przez pokolenia kinomanów. Sukces Samych swoich zachęcił twórców do realizacji kolejnych części historii: Nie ma mocnych i Kochaj albo rzuć. Opowieść o zwaśnionych rodzinach – Pawlaków i Kargulów. Przed wojną kargulowa krowa weszła na łąkę Pawlaków, co spowodowało, że spłonęły dwie stodoły, polała się krew, a Jaśko Pawlak musiał wyemigrować do Ameryki. Jaśko, teraz John, przyjeżdża po wojnie do Polski i zastaje sytuację niezwykłą – obie rodziny żyją w zgodzie i harmonii.

Social media