O instalacji:

Instalacja „8m³ Ciszy” oparta jest na prostym kontraście – przeciwstawia hałas ciszy. W centrum handlowym panuje stałe natężenie dźwięku – przechodzący i rozmawiający ludzie, muzyka ze sklepów, pogłos pracujących urządzeń. Pośrodku tego zgiełku powstała niewielka wyspa, zamknięty pokój, odizolowany od dźwięków, do którego można wejść, żeby na chwilę zamknąć się w „ciszy”.

Borys Kosmynka o „8m³ Ciszy”:

– Codzienność, zgiełk i hałas nie pozwalają nam często usłyszeć własnych myśli. Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do życia w pośpiechu i wysokim natężeniu szumu, że często oddalamy się od samych siebie. Znalezienie się w skrajnie skontrastowanym środowisku ciemnego, cichego pomieszczenia w centrum handlowym pozwoli wybić się z transu codzienności.

 

 

O cyklu Przecieki Sztuki:

Instalacja, którą oglądamy w Manufakturze, jest pokłosiem współpracy między Łódzkim Centrum Wydarzeń a Akademią Sztuk Pięknych. To już trzecia instalacja z tego cyklu, która ożywia miasto, pozwala artystom spożytkować energię w przestrzeni publicznej i wykazać się kreatywnością. Łodzianie mieli już szansę wziąć udział w artystyczno-społecznym happeningu Anny Pacholik w Parku Sienkiewicza i do dziś mogą przyglądać się skate’owi przymocowanemu do góry nogami do ściany kamienicy przy Piotrkowskiej 97, którego w grudniu umieścił tam Jan Markiewicz.

Social media